Китайське виробництво сталі в жовтні досягло історичного рекорду

Згідно з даними Національного бюро статистики КНР, виробництво сталі в жовтні в Китаї сягнуло 82,55 мільйона тонн, що є історичним рекордом. Проте, за інформацією консалтингової компанії Mysteel, запаси сталі на китайських сталеливарних заводах знижувалися протягом усього жовтня і на минулому тижні досягли позначки 8,91 мільйона тонн. Водночас біржові ціни на сталь в Китаї зросли, оскільки інвестори очікують нових сигналів від Пекіна про стимулювання економічного зростання.

Ціни на арматуру з постачанням через три місяці зросли на 1,8% — до 567 доларів. Цьому сприяло оголошення «помаранчевого» рівня екологічної небезпеки в провінції Хебей і подальша зупинка виробництва сталі в регіоні з 12 по 15 листопада. Ф’ючерси на залізну руду на Даляньскій товарній біржі подешевшали на 0,7% — до 73 доларів, а на коксівне вугілля, навпаки, зросли на 1,9% — до 338 доларів.

«Виробничі процеси на сталеливарних заводах, ймовірно, практично не обмежуватимуть цієї зими, тому попит з боку переробних секторів стане вирішальним елементом для впливу на ринок», — повідомив агентству Reuters Річард Лу, аналітик CRU в Пекіні.