Чому депутати хочуть обмежити імпорт чорних металів до України?

Голова парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва (заступник лідера РПЛ з економічної політики) Віктор Галасюк вважає за необхідне провести спеціальне розслідування зростання імпорту в Україну чорних металів на 25%, виступаючи за введення попереджувальних обмежувальних заходів щодо поставок цієї продукції з Китаю, Туреччини, Росії та інших країн.

«Радикальна партія вимагає від уряду і Мінекономіки негайного проведення спецрозслідування щодо факту безпрецедентного 25-% зростання в цьому році імпорту в Україну чорних металів і виробів з них. Окрім того, нардепи наполягають на введенні запобіжних заходів захисту української металургії від хижацького імпорту з Китаю, Туреччини, Росії та інших країн», — повідомляється в прес-релізі комітету з промполітики з посиланням на Віктора Галасюка.

За його словами, закриття найбільших світових ринків і загострення боротьби за існуючі ринки збуту металопродукції — реальна загроза українській промисловості й економіці. При цьому імпорт чорних металів в Україні вже виріс на 25%, тому і сотні тисяч робочих місць в ГМК і суміжних галузях під ударом.

«Вимагаємо негайного вжиття заходів з метою запобігання зростанню імпорту металопродукції з Китаю, Туреччини, Російської Федерації та інших країн світу, які люто борються за нові ринки збуту своєї продукції. На часі також лобіювання доступу української металопродукції на зовнішні ринки, в тому числі, через експортно кредитне агентство», — зазначив чиновник, підкресливши, що США, Канада, ЄС, Китай, ЄврАзЕС, Туреччина, окремі країни Африки та інші активно захищають внутрішній ринок металопродукції від імпорту, підвищуючи ввізне мито на 25% і вище.

«Уряди найбільших економік світу вживають всіх можливих і неможливих заходів для захисту власних виробників металу і металопродукції», — констатував посадовець.

Як повідомлялося, за останні два роки Україна підвищила експортне мито на металобрухт більш, ніж в чотири рази: з 10 євро у вересні 2016 до 42 євро навесні 2018. Це дозволило ліквідувати критичний дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку і забезпечило безперебійну діяльність вітчизняних металургійних підприємств.

Джерело: Interfax-Україна