Ціни на металобрухт на регіональних ринках незабаром почнуть падати — «Укрпромзовнішекспертиза»

Прес-служба державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ) повідомляє про підвищення світових цін на передільний чавун за підсумками минулого тижня. Причиною такого зростання фахівці УПЕ називають два фактори: подорожчання металобрухту та активізація закупівель американськими імпортерами, які поповнювали запаси сировини у зв’язку із ростом сталеливарних потужностей. Щодо регіональних ринків сталевого брухту, то за підсумками минулого тижня ціни на сировину тут також зросли. В першу чергу завдяки активному поповненню запасів турецькими металургами та здорожчанням металобрухту на внутрішньому ринку США. При цьому трейдерам не вдається домогтися значного збільшення вартості металу через слабкий попит на довгий прокат.

«У Туреччині ціни пропозицій виросли, проте імпортери не поспішають контрактувати матеріал у зв’язку зі слабким попитом на прокат, тому угоди укладаються епізодично», — прокоментував ситуацію заступник директора «Укрпромзовнішекспертизи» Юрій Добровольський. — «При цьому трейдери не відступають від підвищувальної тактики, пояснюючи свою позицію зростанням цін на брухт».

Згідно з прогнозами експертів компанії, в найближчі тижні ціни на чавун лишаться стабільними. Ситуація має змінитися до кінця листопада, коли імпортери поповнять запаси сировини до нормативного рівня, а ціни на металобрухт почнуть падати.