ICSG зафіксувала дефіцит на світовому ринку міді

За даними International Copper Study Group (ICSG), за перші сім місяців поточного року на світовому ринку рафінованої міді виник дефіцит у розмірі 155 тис. тонн. В той самий час виробництво рафінованої міді в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросло на 1,5%, випуск вторинного металу з брухту — на 6%, а виплавка з руди — на 0,5%.

Розширення виплавки міді фахівці зафіксували в Чилі та Китаї, тоді як Австралія, Філіппіни, США та Польща, навпаки, скоротили випуск. Порівняно з торішніми показниками на 22% впало виробництво міді в Індії. Усе через екологічні проблеми та протести місцевого населення, які змусили закрити велике підприємство в штаті Тамілнад на півдні країни.

Також протягом січня — липня поточного року на 4,5% зросли обсяги видобутку міді в концентраті. Зокрема на 11% збільшилися об’єми видобутку в Чилі, де в минулому році через страйк кілька тижнів простоював найбільший в світі мідний рудник Escondida. В Індонезії, де на початку 2017 році кілька місяців діяла заборона на експорт концентрату з рудника Grasberg, обсяги видобутку міді за перші сім місяців поточного року зросли майже на 30%. Водночас скоротилося виробництво міді в концентраті в Північній Америці: у США видобуток металу зменшився на 7% в порівнянні з минулим роком, а в Канаді — на 6%.