Промисловість сповільнює темпи росту через проблеми на «Укрзалізниці»

Проблеми із логістикою можуть призвести до невиконання запланованих урядом цілей у промисловості. Про це пише президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков в своєму блозі на сторінках видання «НВ Бізнес». Фахівець нагадав, що згідно із затвердженим урядовим прогнозом, промислове виробництво України у поточному році має зрости на 3,9%, а за оптимістичним сценарієм — на 5%.

«Літні проблеми із перевезенням вантажів залізницею вже знайшли своє відображення у статистиці промислового виробництва. За даними Держстату, починаючи з першого літнього місяця темпи росту промислового виробництва почали сповільнюватися, а в липні, з урахуванням сезонного фактора, вони скоротилися на 1,3% вже по відношенню до червня. В серпні цей показник може бути зовсім невтішний «, — наголосив очільник об’єднання.

Він підкреслив, що ключові галузі української промисловості — гірничо-металургійний комплекс (ГМК), енергетика, хімія, виробництво будматеріалів, а також аграрний сектор — повністю залежать від залізниці, яка для них є основним і часто безальтернативним перевізником. Зокрема в ГМК, частка якого у промвиробництві складає приблизно третину, для виплавки тонни сталі потрібно перевезти 4 тонни різноманітної сировини.

Президент «Укрметалургпрому» зазначив, що сьогодні на складах українських гірничо-збагачувальних комбінатів знаходиться близько 700 тис. тонн продукції при нормативі зберігання в 150 тис. тонн. За серпень підприємства недовантажили своїм контрагентам продукції більш, ніж на 100 млн доларів. Оскільки у вересні цей показник навряд чи вдасться перекрити, підприємствам, скоріше за все, доведеться скорочувати обсяги виробництва.

«Україна все ще лишається індустріальною державою, тому уповільнення темпів росту промисловості неминуче позначиться і на динаміці зростання ВВП», — акцентував фахівець.