Олександр Каленков: «Український металобрухт йде в невизнане Придністров’я»

85% українського експорту металобрухту в квітні поточного року пішло в невизнану республіку Придністров’я. Про це заявив голова об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков в ефірі телеканалу «112 Україна». За словами Каленкова, такий стан справ б’є по українській металургії, ставлячи її в невигідні умови.

«У минулому місяці понад дві третини українського металобрухту потрапило на Придністровський завод. Оскільки Придністров’я — це, фактично, військовий анклав Росії, поставляючи брухт туди. ми, таким чином, ставимо у невигідне становище вітчизняні підприємства», — розповів очільник об’єднання.

За його словами, прийнятий парламентом закон про підвищення експортного мита — це вагомий крок у справі регулювання оборотів стратегічної сировини — металобрухту, в той час як масовий його вивіз до Придністров’я — це удар по обороноздатності країни.

«Поставляючи лом до Придністровської Молдавської Республіки, ми зменшуємо електроплавильні потужності деяких підприємств. Насамперед, мова йде про «Дніпроспецсталь» у місті Запоріжжя. Підприємство виробляє метал для нашої оборонної промисловості, броню тощо. але через ціни на металобрухт вони часто змушені випускати менше продукції або взагалі простоювати», — відзначив експерт.