На регіональних ринках світу зросли ціни на металобрухт

Як повідомляє прес-служба ДП «Укрпромзовнішекспертиза», котирування металобрухту на світових регіональних ринках зростали протягом усього тижня. Підйом був зумовлений тим, що ціни підняли ті експортери, чиї котирування були найнижчими, а найвищі ціни залишилися на тому ж рівні.

«На ринку Туреччини угоди практично не укладалися. Найбільшим попитом користувався металобрухт з Румунії, Росії та країн Прибалтики, завдяки лояльній ціновій політиці експортерів з цих країн, — відзначив аналітик «Укрпромзовнішекспертизи» Юрій Добровольський. — Також була укладена угода із великим американським трейдером, який поставив близько 30 тис. тонн матеріалу по 357 доларів за тонну CIF. Місцеві покупці намагаються працювати на мінімальних запасах через наближення Рамадану і загального спаду ділової активності на Близькому Сході і Північній Африці».

В Азії ціни на металобрухт також зросли. Основною причиною стало підвищення попиту з боку металургів Південної Кореї, а також високі потреби в брухті японських металургійних заводів. Великі закупівлі Tokyo Steel дали можливість експортерам з Японії підняти цінові пропозицій на лом HMS2 до 320 доларів за тонну. На думку експерта, ціни на регіональних ринках передільного чавуну в другій половині травня трохи знизилися через підвищення запасів металу до нормативного рівня, а також слабкий попит на плоский прокат з боку покупців. На ринку США ціни на чавун дещо впали у зв’язку із просіданням цін на сталевий брухт високоякісних марок. Невисокою була купівельна активність і на ринку Італії. Місцеві виробники зазнали труднощів при реалізації плоского прокату, що змусило їх скоротити запаси чавуну і укласти угоди лише для забезпечення поточних виробничих програм. Індикативний рівень котирувань становив 390 доларів за тонну CIF.

Згідно із прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи», незначний попит з боку турецьких покупців не дозволить експортерам металобрухту перехопити ініціативу при ціноутворенні. Металурги Туреччини будуть виходити на ринок з одиничними закупівлями, підтримуючи запаси брухту на невисокому рівні в період Рамадану. У червні очікується відновлення попиту в силу контрактації матеріалу з доставкою після завершення релігійних свят. Щодо цін на чавун, то вони будуть коливатися у широкому ціновому діапазоні. Слабкий попит з боку імпортерів буде компенсований низькою пропозицією і зростанням цін на металобрухт. У липні ймовірне відновлення цінового зростання через підвищення торгівельної активності в сегменті плоского прокату і подорожчання сталевої сировини.